Jak przygotować królika na kolację

Królik jest jednym z najbardziej popularnych artykułów spożywczych, które są podawane jako specjalne danie. Ludzie lubią gotować i podawać swoje dania z królika, a wiele osób próbuje gotować dania z królika w domu. Gotowanie królika jest łatwe i proste i będzie pyszne, jeśli masz dobry przepis.

Jeśli nie gotowałeś królika wcześniej, to możesz go przygotować samodzielnie. W tym artykule powiem wam jak ugotować królika na obiad.

Jak ugotować królika

Gotowanie królika jest bardzo łatwe i proste, jeśli zastosujesz się do podanych poniżej kroków.

1. Oczyść królika

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to oczyścić królika. Trzeba umyć królika i usunąć futro.

2. Zamarynować królika

Zamarynuj królika mieszanką soli, pieprzu, oregano, czosnku i soku z cytryny.

3. Usmaż królika

Kiedy marynowanie jest już zakończone, trzeba usmażyć królika. Po pierwsze, trzeba dodać masło na patelnię i kiedy masło zacznie skwierczeć, trzeba dodać królika na patelnię.

4. Dodaj warzywa

Kiedy królik jest już usmażony, trzeba dodać warzywa na patelnię. Na patelnię należy dodać marchewkę, seler i cebulę, a następnie je podsmażyć.

5. Dodaj pomidory

Po usmażeniu warzyw, trzeba dodać na patelnię pomidory. Na patelnię dodać koncentrat pomidorowy, a następnie podsmażyć.

6. Dodaj przyprawy

Następnie należy dodać przyprawy na patelnię i dobrze je wymieszać. Dodaj na patelnię liść laurowy, tymianek, chili w proszku i sól, a następnie smaż przez około 4 do 5 minut.

7. Dodaj wodę

Po dodaniu przypraw na patelnię, należy dodać do niej wodę. Woda pomoże ugotować królika, a także zmniejszy ilość oleju.

8. Dodaj wino

Teraz trzeba dodać wino do patelni. Po dodaniu go do patelni, wino pomoże zredukować olej.

9. Dodaj przyprawy

Po dodaniu wody i wina na patelnię, należy dodać do niej przyprawy. Po dodaniu przyprawy na patelnię, królik nabierze aromatu i smaku.

10. Podawać

Na koniec, trzeba podać królika.

Wnioski:

Jeśli masz plan ugotowania królika na obiad, to nie musisz wydawać dużo pieniędzy na składniki, a przepis jest łatwy do wykonania. Tak więc, postępuj zgodnie z powyższymi krokami i ciesz się smacznym i pysznym królikiem.