7 porad, jak zachować sprawność i zdrowie podczas ciąży

Prawdopodobnie słyszałeś wszystkie porady, których potrzebujesz, zanim zajdziesz w ciążę. Ale, czy wiesz, że nadal możesz pozostać sprawny i zdrowy podczas ciąży?

Musisz jeść dobrze i pić dużo wody, aby pozostać sprawnym i zdrowym podczas ciąży.

Oto 7 najlepszych wskazówek, jak pozostać sprawnym i zdrowym w czasie ciąży:

1. Staraj się unikać tłustych potraw

Częstym błędem popełnianym przez kobiety w ciąży jest jedzenie zbyt dużej ilości śmieciowego jedzenia. Jest to nie tylko złe dla wzrostu dziecka, ale także dla Twojego zdrowia. Trudno będzie Ci wrócić do dawnej sylwetki po porodzie.

2. Jedz dużo zielonych warzyw liściastych

Te pokarmy są pełne składników odżywczych, które pomogą Ci zachować sprawność i zdrowie podczas ciąży. Możesz włączyć do swojej diety szpinak, jarmuż, brokuły, szparagi, kapustę, fasolę itp.

3. Trzymaj się z dala od smażonych potraw

Smażenie żywności zwiększy ryzyko cukrzycy i wysokiego ciśnienia krwi. Unikaj smażenia w głębokim tłuszczu, zwłaszcza smażonych potraw. Będzie to nie tylko niezdrowe dla Ciebie, ale również szkodliwe dla Twojego dziecka.

4. Pij dużo wody

Jest to jedna z najważniejszych wskazówek, aby zachować sprawność i zdrowie w czasie ciąży. Wypij szklankę wody przed spożyciem posiłku. Pomoże ci to zmniejszyć głód.

5. Unikaj przetworzonej żywności

Powinnaś unikać wszystkich przetworzonych artykułów spożywczych, takich jak fast food, pizza, makaron itp. Te pokarmy zawierają sztuczne składniki, które mogą być dla Ciebie szkodliwe. Zwiększy to również Twoje szanse na zachorowanie na cukrzycę ciążową.

6. Staraj się kontrolować swój poziom stresu

Stres może mieć wpływ na Twoje zdrowie i Twoje dziecko również. Staraj się trzymać z dala od stresujących sytuacji i zachowaj spokój.

7. Ogranicz spożycie alkoholu

Spożywanie alkoholu podczas ciąży może być szkodliwe zarówno dla Ciebie, jak i Twojego dziecka. Zwiększy to Twoje szanse na poronienie, przedwczesny poród, niską wagę urodzeniową i inne komplikacje.

Wnioski:

Czy planujesz mieć dziecko? Jeśli tak, to upewnij się, że odżywiasz się prawidłowo i pijesz wystarczającą ilość wody.