Nalewka z cytryn na spirytusie przepis

Zastosowanie soku z cytryny jako środka konserwującego jest bardzo stare, a użycie tego płynu odnotowano już w czasach starożytnych. W starożytnej medycynie egipskiej i greckiej, cytryna była używana do leczenia gorączki, stanów zapalnych i chorób skóry.

Istnieje powszechne przekonanie, że sok z cytryny może pomóc w leczeniu niektórych chorób, w tym gorączki, trądziku i niestrawności. Jest również stosowany w leczeniu wrzodów, bólu gardła i ran. Cytryna ma właściwości antybakteryjne i jest stosowana w leczeniu przeziębienia, grypy i infekcji bakteryjnych.

Istnieją jednak pewne skutki uboczne, takie jak nudności, wymioty i biegunka podczas spożywania soku z cytryny. Ponadto nie należy stosować soku z cytryny w dużych ilościach.

Dlatego zaleca się spożywanie cytryn w małych ilościach i w ograniczonym zakresie.

Nalewka z cytryn na spirytusie przepis

Składniki:

– 1 szklanka wody

– 2 szklanki cukru

– 1 cytryna

– 1 laska cynamonu

Sposób przygotowania:

Dodaj wodę i cukier do garnka i gotuj, aż cukier całkowicie się rozpuści. Dodaj laskę cynamonu i sok z cytryny. Zdejmij z ognia i pozwól mu ostygnąć. Przełóż do butelki i dodaj alkohol.

Korzyści z nalewki z cytryn na spirytusie Przepis:

Nalewka z cytryn na spirytusie Przepis pomaga pozbyć się zmarszczek, trądziku i innych problemów skórnych.

– Zawiera witaminę C, która jest dobra dla skóry i ciała.

– Jest również stosowany do leczenia przeziębienia, kaszlu i zapalenia oskrzeli.

– Zawiera kwas cytrynowy, który jest bardzo skuteczny w pozbywaniu się bakterii, które powodują pryszcze i inne problemy skórne.

– Jest dobry na trawienie i pomaga w produkcji soków trawiennych.

– Zapobiega również otyłości i pomaga w utracie wagi.

Wnioski:

Jest to jeden z najprostszych i skutecznych domowych sposobów na pozbycie się trądziku i innych problemów skórnych. Należy jednak przyjmować go w małych ilościach i w ograniczonym zakresie.