4 proste metody na zrobienie domowego ciasta do pizzy z drożdżami

Robienie domowej pizzy to pyszny sposób na spędzenie czasu z rodziną. Możesz również zrobić pizzę w domu, aby zaoszczędzić pieniądze i czas. Jest to świetny sposób na spędzenie czasu z rodziną.

Pierwsze pytanie, które uderza w twój umysł, gdy słyszysz słowo “domowa pizza” jest to, że jak zrobić ciasto do pizzy? Cóż, możesz zrobić ciasto do pizzy w domu bez żadnych trudności. Wystarczy wykonać kilka prostych kroków.

Składniki potrzebne do zrobienia ciasta na pizzę:

Aby zrobić ciasto na pizzę potrzebujesz miski, łyżki, miksera i miski. Tutaj omówimy cztery różne metody przygotowania ciasta na pizzę w domu.

Metoda 1:

W tej metodzie użyjesz startera gąbkowego. Wszystko czego potrzebujesz to miska, łyżka, mikser i miska. Wymieszaj w misce następujące składniki:

½ szklanki wody

¼ szklanki mąki

1 łyżeczka cukru

2 łyżeczki soli

Wymieszaj powyższe składniki i odstaw mieszaninę na bok na 12 godzin. Teraz dodaj następujące składniki do powyższej mieszanki:

3 filiżanki ciepłej wody

1 opakowanie drożdży

Wymieszaj powyższe składniki i odstaw mieszankę na kolejne 12 godzin. Po 12 godzinach, przykryj ją i trzymaj w ciepłym miejscu przez 24 godziny. Mieszanka zacznie rosnąć i w ciągu doby nabierze jasnożółtego koloru. Możesz przechowywać ją w lodówce przez trzy dni.

Metoda 2:

Jest to druga metoda przygotowania ciasta na pizzę. W tej metodzie musisz wymieszać następujące składniki:

3 szklanki ciepłej wody

1 łyżeczka soli

2 opakowania drożdży

Po zmieszaniu powyższych składników, będziesz trzymać mieszaninę przez kolejne 12 godzin. Zacznie rosnąć i zobaczysz, że mieszanina zamienia się w jasnożółty kolor.

Metoda 3:

W tej metodzie musisz wymieszać następujące składniki:

3 filiżanki ciepłej wody

2 łyżeczki soli

3 łyżeczki cukru

Wymieszaj powyższe składniki i odstaw na 30 minut. Po 30 minutach do mieszanki dodasz następujące składniki:

3 łyżeczki instant dried active yeast

Po wymieszaniu powyższych składników odstawisz je w ciepłe miejsce na 24 godziny. Wyrośnie i zmieni się w jasnożółty kolor.

Metoda 4:

Jest to czwarta i najłatwiejsza metoda wykonania ciasta na pizzę. W tej metodzie, będziesz mieszać następujące składniki:

1 opakowanie suchych aktywnych drożdży

¼ szklanki ciepłej wody

2 szklanki mąki

Po zmieszaniu powyższych składników, będziesz trzymać je w ciepłym miejscu przez 30 minut. Po 30 minutach uzyskasz jasnożółty kolor.

Wnioski:

Tak więc, są to cztery łatwe metody, aby zrobić domowe ciasto na pizzę. Omówiliśmy najlepsze przepisy i wskazówki, jak zrobić ciasto na pizzę.