Granola na śniadanie, obiad czy kolację?

Czy kiedykolwiek myślałeś o tym, aby mieć granolę w swoim śniadaniu, lunchu lub kolacji? Ale zanim zaczniesz myśleć o dodaniu jej do swojego posiłku, przedyskutujmy czy granola jest zdrowym jedzeniem.

To zależy od składników, które do niej dodajesz. Niektórzy twierdzą, że granola jest zdrową przekąską, ponieważ ma wiele składników odżywczych. Ale ja mam pewne wątpliwości, czy granola jest zdrową przekąską czy nie. Omówmy więc, czy granola jest zdrowa, czy nie.

Granola to mieszanka owsa, orzechów i nasion. Najważniejszym składnikiem granoli jest owies, ma on wiele minerałów, witamin, antyoksydantów, błonnika i białka. Granola jest wysokoenergetyczna i pomoże Ci przybrać na wadze.

Nie zaleca się jednak spożywania zbyt dużej ilości granoli, ponieważ spowoduje ona spadek poziomu cukru we krwi. Jeśli masz go w regularnych odstępach czasu, nie będzie to problem. Ale jeśli masz garść granoli na śniadanie i lunch, to musisz o to zadbać.

Granola jest bardzo smaczna i pożywna. Możesz dodać swoje ulubione składniki, aby była smaczniejsza. Ale nie polecam ci jej jeść w regularnych odstępach czasu. Więc w regularnym odstępie czasu jedz ją raz w tygodniu.

Wnioski:

Mam nadzieję, że podobał Ci się ten post i dowiedziałeś się czegoś nowego o granoli.